Menu
Prihlásenie
  • Obchodovanie s drahými kovmi je ukončené.
  • Obchodovanie s drahými kovmi je otvorené v pracovný deň v čase od 09:00 - 17:00 hod.
  • Dodanie objednávok môže byť oneskorené. Prosíme o strpenie.
  • Obchodovanie s drahými kovmi je ukončené.
  • Obchodovanie s drahými kovmi je otvorené v pracovný deň v čase od 09:00 - 17:00 hod.
  • Dodanie objednávok môže byť oneskorené. Prosíme o strpenie.

Zdieľať    
Ako na to

Na medzinárodných kapitálových trhoch to vyzerá všelijako, len nie ružovo, všetko poukazuje na krízu. Počínajúc krízou nehnuteľností cez bankovú krízu až k celosvetovej finančnej kríze. Našetrené peniaze a súčasný stav úrokov strácajú kvôli rastúcej miere inflácie hodnotu (kúpnu silu) a to - kvôli závislosti od dolára - vo všetkých menách na celom svete. Jednou z foriem zhodnocovania úspor je investovanie do drahých kovov. Môžete si vybrať z ponúkaných komodít:

  1. investičné zlato (odliatky a mince), ktoré sa nakupuje a predáva bez DPH,
  2. striebro (nákup s DPH),
  3. platinu (nákup s DPH).


Jednou z výhod investovania do týchto komodít je nízka vstupná investícia. V ponuke máme odliatky a mince menšej váhy a menších rozmerov. Nákupom komodít menšej váhy, môžete investovať aj malé množstvo finančných prostriedkov.

Každý si vyberie svoju zlatú cestu.

 

Vyberte si komoditu:

Zlato

Po celé stáročia, bol nákup zlata uznávaný ako jeden z najlepších spôsobov, ako uchovať svoje bohatstvo a kúpnu silu. Zlato je unikátna investícia, ktorá slúžila ľudstvu po tisíce rokov. Od čias starých Egypťanov, Grékov a Rimanov až po modernú dobu, bol človek fascinovaný krásu a čarom zlata. Zlato, to sú poctivé peniaze a mnohí hovoria, že je to najlepšia forma peňazí ktorú kedy svet poznal. Jedná sa o uchovanie hodnoty a bezpečný prístav v časoch krízy. Už malé množstvo zlata, sa dá ľahko prenášať a možno za neho kúpiť veľké množstvo tovarov a služieb. Je všeobecne uznávané, môžete ho jednoducho kúpiť a predať po celom svete. Dnes krása zlata spočíva v jeho schopnosti diverzifikovať investície (rozloženie peňažných prostriedkov do viacerých finančných nástrojov). Cieľom je zníženie rizika spojeného s investíciou v porovnaní s vložením všetkých peňažných prostriedkov len do jediného finančného nástroja ako ochranu majetku a chrániť svoju kúpnu silu. Zlaté odliatky sú skutočný hmotný majetok a po celú históriu, boli ideálne pre uchovanie hodnoty a vynikajúce zabezpečenie proti inflácii, deflácii a politickej neistoty. Zlaté odliatky a zlaté mince sú extrémne likvidný majetok, ľahko sa skladujú a prepravujú. A je to jediný spôsob ako zachovať svoje bohatstvo.

V ponuke máme zlaté odliatky a zlaté mince vo viacerých váhach vhodných na obchodovanie a skladovane.

Striebro

Po celú históriu striebro slúži ľudstvu ako menový kov. Je trvanlivé, deliteľné a má úžitkovú hodnotou. Avšak na rozdiel od zlata je v dnešnej dobe bežnejšie používané pre priemyselné tovary. Priemyselný dopyt po striebre vzrástol za posledné tri desaťročia niekoľkonásobne. Striebro má mnoho jedinečných vlastností, vrátane jeho sily, ohybnosti a tvárnosti má bezkonkurenčnú elektrickú a tepelnú vodivosť a schopnosť znášať extrémne teplotné rozsahy. Okrem jeho priemyselného využitia a kvality, je striebro tiež používané v celej rade výrobkov pre zdravotnú starostlivosť. Jeho unikátne antibakteriálne vlastnosti sa používajú v nemocniciach na prevenciu bakteriálnych infekcií. Odhaduje sa, že viac ako 95% vyťaženého striebra v priebehu histórie bolo spotrebované na priemyselné využitie. Striebro hrá historickú úlohu ako zásoba hodnoty a investície. Rastúci dopyt po striebre v prostredí kde je rastúce priemyselné použitie prekračujú dostupné zásoby. To naznačuje veľký záujem o tento všestranný kov. Niektorý z popredných svetových finančných analytikov verí, že striebro je jedným z najvýznamnejších svetových komodít a bezkonkurenčnou investičnou príležitosťou pre budúcnosť. Striebro má jedinečné vlastnosti, ktoré z neho robia ideálny a podstatný pre globálny priemysel. Je jednoducho nenahraditeľné. Celosvetový dopyt po striebre pre priemyselné, lekárske a investičné využitie stupňuje. Zásoby striebra sú malé a rýchlo sa zmenšujú. Z týchto dôvodov strieborné odliatky predstavujú vynikajúcu investičnú príležitosť.

V ponuke máme strieborné odliatky a strieborné mince vo viacerých váhach vhodných na obchodovanie a skladovanie.

Platina       

Pred pár sto rokmi platina nebola ani priemyselný, ani strategický, ani drahý kov. V priebehu 17. storočia v Južnej Amerike, španielski dobyvatelia si mysleli, že je na obtiaž, pretože sa im mieša s ťažbou zlata. V oblasti pohoria Ural v Rusku ťažili veľa zbytočného kovu „PLATINA“ a tak ruská vláda rozhodla, že ho premení na menových kovov a začali raziť ruble z platiny. V nasledujúcich rokoch bolo vyrazených takmer pol milióna uncí platiny v rubľoch a tak premenili kov z jednoduchého tovaru na drahý kov, ktorý je, rovnako ako zlato, zásoba hodnoty. Dnes je platina široko používaná a je kriticky dôležitá pre automobilový priemysel. Vo veľkom množstve sa využíva v šperkárske v chemickom, sklárskom a elektrotechnickom odvetví. Je oveľa vzácnejšie než zlato. Odhaduje sa, že vyťažená platina v celej histórii sa vojde do kocky menšej ako 10m na každej strane. Prevažná väčšina vyťaženej platiny dnes pochádza iba z dvoch častí sveta, z Juhoafrickej republiky a zo Sibíri v Rusku. Viac ako 50% ročnej produkcie platiny sa používa v automobilovom priemysle. Platina ako relatívne vzácny kov takto dáva neuveriteľný investičný potenciál. Je drahšia než zlato a preto je atraktívny investičný nástroj.

V ponuke máme platinové odliatky a platinové mince vo viacerých váhach vhodných na obchodovanie a skladovane.

Ak ste si vybrali do ktorej komodity budete investovať, vyberte si z našej ponuky.

 

Kto má zlato, určuje pravidlá.